-->

آندرس سگوبیا

 

آندرس سگوبیا  با نام کامل «آندرس سگوبیاتورِس»(بهاسپانیایی:Andrés Segovia Torres, Marqués de Salobreña) ‏(۲۱ فوریه۱۸۹۳-۲ ژوئن۱۹۸۷) یکی از بزرگ‌ترین گیتاریست‌های سبک کلاسیک بود.

 

زندگی نامه

او که در شهرلینارساسپانیابدنیا آمد به پدر حرکت جهانیگیتارکلاسیک مدرن معروف است. او بخاطر شناساندن و مشارکتی که در معرفی گیتار کلاسیک نمود، در ۲۴ جون ۱۹۸۱ توسط پادشاهخوان کارلوس اولبه لقب «برجسته‌ترین لرد مارکیز از سالوبرنیا» مفتخر گردید.

او نواختن گیتار را از شش سالگی شروع کرد. اولین گیتاری که داشت گیتاری بود که متعلق به گیتاریست مشهور «پاکو دِ لوسنا Paco de Lucena» ‏(۱۸۸۲–۱۹۵۲) بود، که پس از مرگ پاکو دِ لوسنا به سگوبیا که در آن زمان پنج ساله بود رسید.

در جوانی او به شهرگرانادارفت و در آنجا شروع به تحصیل در رشته گیتار نمود. اولین نمایشی که اجرا کرد در سن ۱۶ سالگی در اسپانیا بود. چند سال بعد در کنسرتی که درمادریدبه نمایش گذاشت قطعاتی ازفرانسیسکو تارگاویوهان سباستین باخرا که خود او تنظیم کرده بود اجرا کرد. اگرچه او همواره از طرف فامیل و همشاگردیهایش مورد بی مهری قرار می‌گرفت ولی با تلاش و پشتکار به ادامه کار خود پرداخت. کار او تفاوت تکنیکی مشخصی با تارگا و دیگر پیروانش داشت. سگوبیا با تشویق معلمشمیگل لوبتکه او را در تنظیم و اجرای قطعاتی به‌وسیله پیانو یاری کرد، با جراتی عجیب کار نواختن گیتار را با انگشتان و ناخن‌هایش که موجب می‌شد صدایی تند و تیز ایجاد کند دنبال کرد، و بکمک این تکنیک دامنه صداهایی که می‌توانست ایجاد کند به مراتب بیشتر از آنی بود که به تنهایی با انگشتان و یا با ناخن بشود ایجاد کرد.

این بحث که استفاده از انگشتان و ناخن‌ها برای نواختن گیتار و یا استفاده از گوشت نوک انگشتان برای ایجاد صداهای آرام کدامیک بیشتر مورد توجه هست همیشه بین نوازندگان گیتار کلاسیک مطرح بوده است.

اطلاعات تماس

 

  • ماهان:

          کرج - چهار راه طالقانی شمالی - نبش بلوار ماهان

          026-34486461       026-34480820       026-34486398

  • نوای ماهان:

          رجایی شهر - بین نهم و دهم اصلی - جنب بانک مهر اقصاد

          026-34421454        026-34475011

  • ایمیل آدرس :   mahanpasokhgoo [at] gmail.com         info [at] mahanmusicinst.com 
  • کانال تلگرام:    mahanmusicinst@  
بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…